دستگاه آسیاب کوالیتی اسپرسو (quality spresso)
دستگاه آسیاب کوالیتی اسپرسو (quality spresso)
دستگاه آسیاب کوالیتی اسپرسو (quality spresso)
دستگاه آسیاب کوالیتی اسپرسو (quality spresso)

دستگاه آسیاب کوالیتی اسپرسو (quality spresso)

0 نظر سفارش (0)
80,000,000تومان
کد محصول: A 002
موجودی در انبار
تعداد بازدید 1373 بازدید

گزینه های در دسترس

توضیحات محصول

مدل کیو ده (Q10)

دستگاه آسیاب کوالیتی اسپرسو (quality spresso) مدل کیو ده (Q10) از پرچم داران محصولات این شرکت اسپانیایی ست .این دستگاه مناسب کافه هایی با تعدد سفارش بالاست که علاقه دارند در کوتاه ترین زمان ممکن قهوه خودشون رو آسیاب کنند . این دستگاه دارای دو بانک نگه دارنده قهوه بوده که در زمان استفاده از آسیاب دوز بعدی مصرف شما را آسیاب کرده و در این بانک ذخیره میکنند . به این ترتیب شما در نوبت بعد استفاده قهوه آسیاب شده آماده دارین و کم تر از دوثانیه طول میکشه تا گرماژ مورد استفادتون رو به دست بیارین

ابن تنها یکی از مزایای Q10 هست.داشتن 12 زبان مختلف دنیا در منو ، داشتن دو نگه دارنده پرتافیلتر ، آسیاب بسیار دقیق با توجه به تیغه نسبتا کوچک 64 میلیمتری و داشتن صفحه نمایش 3.5 اینچی هم جز مزایا این دستگاه است.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی

از آنجا کهروش های متعددی در دم کردن قهوه وجود دارد و هر روشی به قهوه آسیاب شده با درجه مخصوص به خود نیازمند است ؛ واگر قهوه آسیاب شده مناسب با روش دم نمودن شما نباشد ، هرچند بهترین قهوه ساز و بهترین قهوه را در اختیار داشته باشید , قهوه ای که در فنجانتان بدست می آید , کیفیت مطلوب را نخواهد داشت . پس دانستن درجه آسیاب مناسب با روش دم کردن قهوه تان امری بسیار مهم است .
بطور مثال درجه آسیاب برایقهوه سازهای مدل قطره چکانی  دامنه گسترده ای دارد و شما میتوانید از قهوه آسیاب شده با درجه نسبتا درشت تا درجه نسبتا ریز ؛ استفاده نمایید . درجه آسیاب اسپرسو بطور عمومی به درجه آسیاب بسیار ریز گفته می شود و به همین دلایل کارخانجات ماشین سازی ، ماشینهای آسیاب مختلفی با تنظیمات و درجات آسیاب مختلفی طراحی و تولید می کنند تا دانه های قهوه را بتوان به صورت حرفه ای و دقیق خرد و آسیاب نمود.

در واقع تمامی این تلاش ها برای اینست که طیف خاصی برای درجه آسیاب یک قهوه اسپرسو یا یک قهوه فیلتری وجود دارد تا بتوان در آخر… یک قهوه خوب ؛ دم کرد!
خب پس چه باید کرد ؟ جواب من آموزش دیدن و تمرین هست !
بطور مثال ؛ شما برای تهیه و عصاره گیری یک شات اسپرسو ، می توانید یاد بگیرید که چه درجه آسیابی مناسب دستگاه شماست و چگونه تنظیمات دستگاه آسیاب را برای رسیدن دقیق به آن درجه خاص پیدا کنید.
ساده انگاشتن و نادیده گرفتن درجه مناسب آسیاب با متد دم کردن خاص شما ؛ به این امید که درجه آسیاب تان درست از آب درآمده ، ایده درستی نیست و مخصوصا اگر شما باریستای یک کافه باشید و مهارت و تجربه کافی در تنظیم کردن درجه دستگاه آسیاب با ماشین اسپرسوساز کافه را نداشته باشید ؛ چون مشتریانی که چشایی حساسی دارند ، سریعا متوجه میشوند که قهوه شما یک چیزی کم دارد ! و با اینکه ممکن است دلیل اصلی این نقص را ندانند ، ولی متوجه هستند که قهوه اسپرسوی شما ، قهوه خوبی نیست ! و مشتریان ممکنه بگویند قهوه تان ضعیف و شل است ( این یعنی درجه آسیاب شما خیلی درشت بوده ) و ممکنه بگویند قهوه تان خیلی غلیظ است ( بدین دلیل است که درجه آسیاب شما خیلی ریز بوده است ) و حالت آخر ممکنه بگویند قهوه تان خوب است !
و پیدا کردن اینکه این نقطه ی خوب کجاست ، خیلی مهم است ! نترسید ! با تغییر و تنظیم دوباره درجه آسیاب و عصاره گیری قهوه با درجه های مختلف نتیجه هر نوع درجه آسیاب شدن را تست کنید !
خب بعد از توضیحات مفصل راجع به اهمیت درجه آسیاب ، باید توضیحی درباره اسپرسو بدهم ، طبق تعریف انجمن قهوه تخصصی آمریکا SCAA :
” یک شات اسپرسو ؛ نوشیدنی ۲۵ تا ۳۵ میلی لیتری است که با گذر آب با دمای ۱۹۵ تا ۲۰۵ درجه فارنهایت ( ۹۰ تا ۹۵ درجه سلسیوس ) و تحت فشار ۹ تا ۱۰ اتمسفر( بار ) از میان ۷ الی ۹ گرم قهوه آسیاب شده بطوریکه اندازه قهوه آسیاب شده به حدی باشد که زمان عصاره گیری ۲۰ الی ۳۰ ثانیه طول بکشد ”
به قسمت آخر جمله بالا دقت کنید ! : ” بطوریکه اندازه قهوه آسیاب شده به حدی باشد که زمان عصاره گیری ۲۰ الی ۳۰ ثانیه طول بکشد ”
تمام تنظیمات درجه آسیاب ؛ برای تهیه اسپرسو به این نکته ختم میشود : یک شات اسپرسوی ۲۰ الی ۳۰ ثانیه ای که طعمی خوب و دلنشین داشته باشد !
با توجه به اینکه مقدار وزن قهوه و عمل فشرده ساختن قهوه ( Tamp ) نقش اساسی در درست شدن قهوه اسپرسو بازی می کند ، اگر قهوه شما به درستی آسیاب نشده باشد ، آنها هم فایده ای نخواهند داشت . خب از آنجا که معیار سنجش اندازه مناسبی برای راهنمایی شما در درجه آسیاب شدن قهوه وجود نداره و مثلا نمی توان گفت که اندازه خرد شدن دانه های قهوه باید به اندازه خردی نصف دانه های شکر باشه ؛ یک ترفند و راه حل کاربردی به شما یاد می دهم تا بتوانید به درجه آسیاب مورد نظر نزدیک شوید ؛ و بعد اگر نیاز به تغییر درجه آسیاب شدن بود ؛ بعد از این مرحله انجام دهید .

پودر قهوه سبز سانتوز
آسیاب دستی قهوه
توری موکاپات تک کاپ
توری موکاپات دو کاپ
دانه قهوه AA هند عربیکا
دانه قهوه PB هند عربیکا